0

Twój koszyk jest pusty.

Sterownik Pomp C.O. CS-07 KG Elektronik
Sterownik Pomp C.O. CS-07 KG Elektronik

Kod towaru: OSTEROWNIK PO.CS-07

Opinie: 0 Dodaj opinię

Sterownik CS-07 został zaprojektowany do kontrolowania pracy pompy obiegu wody w systemie ogrzewania centralnego. Jego głównym zadaniem jest uruchamianie pompy, gdy temperatura przekroczy ustaloną wartość, oraz wyłączanie jej, gdy temperatura kotła spadnie (np. w przypadku jego wygaśnięcia). Dzięki temu unika się bezcelowego działania pompy, co prowadzi do oszczędności energii elektrycznej (mogące sięgać nawet 60%, w zależności od stopnia wykorzystania kotła) oraz wydłuża żywotność samej pompy.

Sterownik CS-07 został zaprojektowany do kontrolowania pracy pompy obiegu wody w systemie ogrzewania centralnego. Jego głównym zadaniem jest uruchamianie pompy, gdy temperatura przekroczy ustaloną wartość, oraz wyłączanie jej, gdy temperatura kotła spadnie (np. w przypadku jego wygaśnięcia).

Dzięki temu unika się bezcelowego działania pompy, co prowadzi do oszczędności energii elektrycznej (mogące sięgać nawet 60%, w zależności od stopnia wykorzystania kotła) oraz wydłuża żywotność samej pompy.

To z kolei zwiększa niezawodność systemu i obniża koszty związane z jego użytkowaniem.

Sterownik jest także wyposażony w system antyzatrzymania pompy CO, nazywany "antystopem".

Okresowo, co 15 dni, pompa jest uruchamiana na 15 sekund, co dodatkowo chroni jej działanie.

Dodatkowym zabezpieczeniem jest funkcja antyzamarzania, która uruchamia pompę CO na stałe, gdy temperatura spada poniżej 5°C na czujniku.

W przypadku przekroczenia temperatury kotła na poziomie 90°C, sterownik wywołuje alarm dźwiękowy, sygnalizując zagrożenie.