0

Twój koszyk jest pusty.

Odmulacz magnetyczny (odmulnik) 3/4" Malec
Odmulacz magnetyczny (odmulnik) 3/4" Malec
Nowość Promocja

Kod towaru: OODMULNIK MAG.3/4-HYDROLAND

Producent: Malec Malec

Opinie: 0 Dodaj opinię

Odmulacz gwarantuje czysty obieg i brak zatorów (nie występuje sytuacja lokalnego przegrzania), a także zapewnia odgazowywanie instalacji (niska zawartość powietrza oznacza cichszą pracę oraz zmniejszenie właściwości korozyjnych wody). Jednym z czynników wpływających na awaryjność instalacji wodnych jest pojawianie się zanieczyszczeń, które mają istotny wpływ na jakość i poprawność pracy systemu oraz wytrzymałość poszczególnych elementów. Te zanieczyszczenia to tzw. szlam magnetyczny, powstający

Odmulacz gwarantuje czysty obieg i brak zatorów (nie występuje sytuacja lokalnego przegrzania), a także zapewnia odgazowywanie instalacji (niska zawartość powietrza oznacza cichszą pracę oraz zmniejszenie właściwości korozyjnych wody).

 

Jednym z czynników wpływających na awaryjność instalacji wodnych jest pojawianie się zanieczyszczeń, które mają istotny wpływ na jakość i poprawność pracy systemu oraz wytrzymałość poszczególnych elementów. Te zanieczyszczenia to tzw. szlam magnetyczny, powstający podczas aktywnej pracy systemu w efekcie procesów elektrolitycznych i chemicznych zachodzących w wodzie. Negatywnym skutkiem pojawiania się szlamu jest zmniejszanie wydajności transportu ciepła w przypadku układów grzewczych oraz zmniejszenie wydajności samej pompy obiegowej.

 

W celu kompleksowego zabezpieczenia pompy przed negatywnym oddziaływaniem zanieczyszczeń (szlamu magnetycznego) oraz powietrza w instalacji, bezwzględnie zalecane jest zamontowanie ODMULACZA.

 

Rozmiar zaworu odcinającego: 3/4"

Zawór spustowy: z zaślepką

Typ odpowietrznika: Ręczny

Wkład magnetyczny: Ruchomy

Materiał wykonania zaworów: Mosiądz

Temperatura maksymalna: 99ºC

Maksymalne ciśnienie robocze: 12 bar

Materiał wykonania sitka: Tworzywo

Materiał wykonania: Tworzywo sztuczne