0

Twój koszyk jest pusty.

Kocioł elektryczny Viessmann Vitotron 100 VMN3-24 - 400V Kocioł elektryczny Viessmann Vitotron 100 VMN3-24 - 400V
Kocioł elektryczny Viessmann Vitotron 100 VMN3-24 - 400V Kocioł elektryczny Viessmann Vitotron 100 VMN3-24 - 400V
Nowość

Kod towaru: VIES-7720325

Producent: VIESSMANN

Opinie: 0 Dodaj opinię

Kocioł elektryczny Vitotron 100 – ogrzewanie niezależne od paliw kopalnych Kotły elektryczne doskonale nadają się do ogrzewania budynków oddalonych od sieci gazowej. Są idealnym rozwiązaniem w budownictwie energooszczędnym Zalety Panel sterowania umożliwia regulację temperatury wody w obiegu c.o. w zakresie od 20 do 85°C Automatyczna modululacja mocy grzałek w zależności od chwilowego zapotrzebowania na ciepło Kocioł może współpracować z dowolną instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u. Sterown

Kocioł elektryczny Vitotron 100 – ogrzewanie niezależne od paliw kopalnych

Kotły elektryczne doskonale nadają się do ogrzewania budynków oddalonych od sieci gazowej. Są idealnym rozwiązaniem w budownictwie energooszczędnym

Zalety

  • Panel sterowania umożliwia regulację temperatury wody w obiegu c.o. w zakresie od 20 do 85°C
  • Automatyczna modululacja mocy grzałek w zależności od chwilowego zapotrzebowania na ciepło
  • Kocioł może współpracować z dowolną instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u.
  • Sterownik pogodowy dzięki automatycznej reakcji na zmiany temperatury zewnętrznej zapewnia najbardziej energooszczędną eksploatację kotła.
  • Sterownik umożliwia zaprogramowanie temperatury w ogrzewanych pomieszczeniach w cyklu dobowym i tygodniowym.
  • Możliwa współpraca z kotłem na paliwa stałe lub kominkiem oraz z instalacją fotowoltaiczną.

 

 

Instalacja kotła Vitotron 100 jest niedroga i nie wymaga przyłącza gazowego, budowy komina, kotłowni ani pomieszczenia na składowanie opału. Do pracy urządzenia wystarczy tylko przyłącze elektryczne. Wysoki komfort cieplny i bezobsługową pracę tego urządzenia zapewnia m.in. sterowanie pogodowe (typ VMN3). Przy sprawności kotła na poziomie 99,4% (sprawność rzeczywista) gwarantuje ono energooszczędną eksploatację systemu grzewczego.

 

Automatyka kotła umożliwia współpracę urządzenia np. z instalacją fotowoltaiczną. Dzięki temu kocioł Vitotron 100 może pracować jeszcze taniej, pobierając w pierwszej kolejności darmową energię elektryczną, wytworzoną z energii promieniowania słonecznego. Połączenie zalet akumulacji ciepła oraz produkcji darmowej energii z instalacji fotowoltaicznej zapewnia najniższe koszty ogrzewania domu.