0

Twój koszyk jest pusty.

Fernox F4 Leak sealer- środek uszczelniający Fernox F4 Leak sealer- środek uszczelniający
Fernox F4 Leak sealer- środek uszczelniający Fernox F4 Leak sealer- środek uszczelniający

Kod towaru: OFERNOX-USZCZELNIACZ INST.F4

Opinie: 0 Dodaj opinię

Leak Sealer F4 to środek uszczelniający do stosowania w całej instalacji centralnego ogrzewania w celu uszczelnienia małych, niedostępnych wycieków i sączeń, które mogą powodować spadek ciśnienia i awarię kotła. Wyciek można szybko i skutecznie uszczelnić, bez konieczności całkowitego opróżniania instalacji. Idealny w przypadku spadków ciśnienia w układach zamkniętych Szybko wyszukuje i uszczelnia niedostępne, mikroskopijne wycieki w obrębie instalacji Oszczędza czas i koszty w przypadku opróżni

Leak Sealer F4 to środek uszczelniający do stosowania w całej instalacji centralnego ogrzewania w celu uszczelnienia małych, niedostępnych wycieków i sączeń, które mogą powodować spadek ciśnienia i awarię kotła. Wyciek można szybko i skutecznie uszczelnić, bez konieczności całkowitego opróżniania instalacji.

  • Idealny w przypadku spadków ciśnienia w układach zamkniętych
  • Szybko wyszukuje i uszczelnia niedostępne, mikroskopijne wycieki w obrębie instalacji
  • Oszczędza czas i koszty w przypadku opróżniania instalacji i napraw.
  • Bezpieczny w użyciu – nie powoduje zatorów w przewodach ani wrażliwych elementach kotła, takich jak pompy, automatyczne odpowietrzniki i wymienniki ciepła.
  • Pozostawiany na stałe w instalacji, neutralny dla wszystkich metali i materiałów, łącznie z aluminium.
  • Jedna butelka o pojemności 500 ml pozwala na uszczelnienie instalacji o pojemności do 130 litrów wody lub 250 m2 instalacji ogrzewania podłogowego (lub 16 grzejników standardowego systemu grzewczego)

 

Aplikacja, dopasowanie i dozowanie

Zalecane stężenie użytkowe wyrobu to 0,385%. Pojedyncza dawka tego preparatu jest wystarczająca dla dość dużej nieruchomości w celu konserwacji instalacji grzewczej o pojemności 130 litrów, z maks. 16 grzejnikami lub 250 m² ogrzewania podłogowego. W przypadku instalacji działających w układzie otwartym, preparat należy podawać do naczynia wzbiorczego. W przypadku instalacji zamkniętych, preparat należy podawać w dogodnym punkcie dozowania (np. grzejnik drabinkowy lub filtr przewodowy). Można też ewentualnie użyć odpowiedniego naczynia dozującego w celu wstrzyknięcia preparatu do instalacji. W podgrzewaczach pośrednich z pojedynczym zasilaniem w wodę, np. „Primatic” lub podobnych, należy stosować środki chemiczne do wody pitnej.

Opakowanie, obsługa i bezpieczeństwo

Fernox Leak Sealer F4 jest dostępny w butelkach o pojemności 500 ml. Fernox Leak Sealer F4 jest sklasyfikowany jako nieszkodliwy, ale, tak jak w przypadku wszystkich chemikaliów, należy go przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. W przypadku kontaktu z oczami lub skórą natychmiast przemyć dużą ilością wody.

Specyfikacja fizyczna / właściwości

Fernox Leak Sealer F4 jest emulsją polimerową. Kolor: białawy Zapach: nikły Postać fizyczna: lepka ciecz pH (konc.): 5,0 – 7,0 pH (użytkowy): 7,0 – 8,5 c.w.: 1,0 przy 20°C