0

Twój koszyk jest pusty.

ATMOS D 10 PX ATMOS D 10 PX ATMOS D 10 PX ATMOS D 10 PX ATMOS D 10 PX ATMOS D 10 PX ATMOS D 10 PX
ATMOS D 10 PX ATMOS D 10 PX ATMOS D 10 PX ATMOS D 10 PX ATMOS D 10 PX ATMOS D 10 PX ATMOS D 10 PX

Kod towaru: ATMOS D10PX 3-10KW

Producent: Atmos Atmos

Opinie: 0 Dodaj opinię

Kocioł ATMOS DxxPX posiada 5 KLASĘ oraz ECO DESIGN Jest to norma dotycząca kotłów grzewczych na paliwa stałe z ręcznym i automatycznym zasypem paliwa o mocy nominalnej do 500kW. Klasyfikuje piece pod względem sprawności cieplnej oraz emisji szkodliwych substancji do środowiska. ATMOS DxxPX to kotły automatyczne do spalania pellets. Palnik na pelety jest wbudowany w przedniej części kotła w drzwiczkach komory spalania. Komora spalania wyłożona jest ceramiką w celu skutecznego dopalenia się płonie

Kocioł ATMOS DxxPX posiada 5 KLASĘ oraz ECO DESIGN

Jest to norma dotycząca kotłów grzewczych na paliwa stałe z ręcznym i automatycznym zasypem paliwa o mocy nominalnej do 500kW. Klasyfikuje piece pod względem sprawności cieplnej  oraz emisji szkodliwych substancji do środowiska.

 

ATMOS DxxPX to kotły automatyczne do spalania pellets. Palnik na pelety jest wbudowany w przedniej części kotła w drzwiczkach komory spalania. Komora spalania wyłożona jest ceramiką w celu skutecznego dopalenia się płonienia. Służy również jako przestrzeń na popiół. W tylnej części kotła znajduje się wymiennik rurowy osadzony zwalniaczami segmentowymi z funkcją oczyszczania wstępnego (roboczego) bez konieczności ich wyjmowania.

Korpus kotła wykonany z blach kotłowych o grubości 6mm. Od strony zewnętrznej został termoizolowany filcem mineralnym, włożonym pod blaszane osłony zewnętrzne.

W górnej części znajduje się zasobnik paliwa, z którego pelet jest pobierany i transportowany do palnika za pomocą przenośnika ślimakowego. Dawkowanie paliwa jest sterowane w pełni automatycznie. W przedniej części kotłów znajduje się panel zawierający: wyłącznik główny, wyłącznik palnika na pelety (L2) na wypadek czyszczenia, termostat roboczy (regulacyjny), termostat bezpieczeństwa, termometr i bezpiecznik 6,3 A.

Kotły DxxPX są wyposażone w wentylator wyciągowy (oprócz D10PX).

 

GŁÓWNE ZALETY KOTŁA:
- Kompaktowe wymiary przeznaczone do małych kotłowni
- Wszystko w jednym – kocioł i zbiornik na pelety, przenośnik i palnik
- Duża ceramiczna komora spalania
- Solidny i niezawodny palnik na pellet konstrukcji ATMOS
- Wentylator wyciągowy - (oprócz D10PX)
- Wymiennik rurowy z możliwością czyszczenia eksploatacyjnego
- Wysoka sprawność cieplna ponad 90 %
- Duży komfort ogrzewania – w pełni automatyczna praca kotła
- Wygodne usuwanie popiołu – proste czyszczenie jedynie z przodu
- Niewielkie rozmiary i niska masa
- 5 KLASA / ECO DESIGN