0

Twój koszyk jest pusty.

Pompa ciepła C.W.U 270L GALMET Basic V4 z wężownicą Pompa ciepła C.W.U 270L GALMET Basic V4 z wężownicą
Pompa ciepła C.W.U 270L GALMET Basic V4 z wężownicą Pompa ciepła C.W.U 270L GALMET Basic V4 z wężownicą

Kod towaru: OGAL-09-355203

Producent: GALMET

Opinie: 0 Dodaj opinię

Pompa ciepła, która już podczas pierwszej prezentacji w Polsce została nagrodzona Złotym Medalem Targów ENEX 2021. Nowy Basic to sprawdzony sposób na „zielone”, ekonomiczne ciepło w naszych domach. Wydajność poprzez ekologię Pompa ciepła Basic 270 jest ekologicznym sposobem na zapewnienie ciepłej wody użytkowej dla nawet 4-5 osobowej rodziny. Jej ponadprzeciętne parametry potwierdza spełnienie wymogów klasy efektywności energetycznej A++ 3 wykraczającej znacznie poza obecnie stosowaną klasę A+.

Pompa ciepła, która już podczas pierwszej prezentacji w Polsce została nagrodzona Złotym Medalem Targów ENEX 2021. Nowy Basic to sprawdzony sposób na „zielone”, ekonomiczne ciepło w naszych domach.

 

Wydajność poprzez ekologię

 

Pompa ciepła Basic 270 jest ekologicznym sposobem na zapewnienie ciepłej wody użytkowej dla nawet 4-5 osobowej rodziny. Jej ponadprzeciętne parametry potwierdza spełnienie wymogów klasy efektywności energetycznej A++3 wykraczającej znacznie poza obecnie stosowaną klasę A+.

Dzięki wzrostowi wydajności i efektywności COP = 3,62 nowa pompa ciepła Basic 200 produkuje teraz ponad 250 litrów wody zmieszanej3 przy zmniejszonym rocznym zużyciu energii elektrycznej. Średni pobór mocy wynosi tylko 470W. Jest to też nie tylko najtańszy, ale też najbardziej ekologiczny sposób na ogrzewanie wody użytkowej. Wysoka wydajność i efektywność przekładają się też na rekordowo niskie koszty ogrzewania wody wynoszące tylko ok. 1,2 pln dziennie2.

Ekologia w przypadku pompy Basic to nie tylko najwyższa wydajność i minimalne koszty użytkowania, ale również dbałość o zastosowanie bezpiecznych podzespołów i surowców. Basic 4. generacji spełnia też najbardziej restrykcyjne wymagania dotyczące czynników chłodniczych. Zastosowano w niej zupełnie nową sprężarkę współpracującą z bezpiecznym czynnikiem chłodniczym R513a, co pozwoliło na zredukowanie wskaźnika GWP o 60%. Co równie ważne dla ochrony środowiska naturalnego wskaźnik ODP - potencjał niszczenia warstwy ozonowej przez nowy czynnik wynosi 0.

 

 

 

Komfort obsługi

Sterowanie pompą ciepła może być jeszcze bardziej intuicyjne? Pompa ciepła Basic tak właśnie działa. Duży, czytelny wyświetlacz wyposażono w kolorowy panel dotykowy a kluczowe funkcje dostępne są teraz jeszcze szybciej. Nowy Basic to również zupełnie nowy sterownik z pakietem SMART funkcji. Zastosowano w nim m.in. pakiet 100% PV system - dzięki współpracy z instalacją fotowoltaiczną pompa ciepła może być w 100% zasilana z ekologicznych źródeł odnawialnych. Darmowa energia z instalacji fotowoltaicznej pozwala na podgrzewanie wody do temperatury nawet 65°C. Za poprawną współpracę pompy ciepła z inwerterem odpowiada sterownik pompy ciepła. Funkcja hybrydowej współpracy z dodatkowymi źródłami ciepła – grzałką elektryczną i kotłem gazowym - pozwala na zarządzanie pracą kotła gazowego – tryb master – w nowym trybie pracy „zima”.

Tryb zima pozwala również na sterowanie pracą pompy cyrkulacyjnej w okresie zimowym. SMART zalety sterownika nowej pompy ciepła to również SMART komfort. Pod podłączaniu opcjonalnego modułu internetowego4 każdy użytkownik ma teraz możliwość kompletnego sterowania pracą pompy ciepła online z poziomu komputera lub aplikacji. Zyskuje m.in. możliwość sprawdzenia online ilości energii cieplnej wytworzonej przez pompę ciepła oraz czasu pracy pompy ciepła i wszystkich ważnych podzespołów (np. sprężarki, grzałki, pompy cyrkulacyjnej).

Zdalny dostęp do pompy ciepła to również większe możliwości dla instalatora, który w dowolnym momencie może sprawdzić i modyfikować parametry eksploatacyjne systemu ogrzewania. Projektując nową pompę ciepła zadbaliśmy też o większy komfort jej użytkowania i teraz zakres pracy pompy ciepła Basic sięga od 7 do 40°C temp. powietrza.

 

Powietrzne pompy ciepła serii Basic są najlepszym dowodem na to, że doskonałe technologicznie, trwałe i oszczędne urządzenia renomowanej marki mogą być źródłem „zielonej” i taniej energii w naszych domach. Tym bardziej, że na ich zakup i instalację można otrzymać dofinansowanie w programach wsparcia ekologicznych urządzeń grzewczych np. w Programie Czyste Powietrze.

 

Basic 4. generacji to:

  • O 28% większa wydajność1
  • Efektywność – COP: 3,62
  • 100% PV system
  • Bezpieczny, niepalny czynnik chłodniczy R513a.
  • Idealna dla nawet 4-5 osobowej rodziny
  • Spełnia wymogi klasy efektywności energetycznej A++3
  • Dostarcza ciepłą wodę użytkową o temp. do 65°C.